Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Стариот дел на Гдањск (Полска) — Понуда на Стражарска кула

Основни податоци за Полска

  • Жители: 38.437.239
  • Јеховини сведоци: 119.932
  • Собранија: 1.305
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 320