Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Вајтемата Харбор (Окланд, Нов Зеланд) — неформално пренесување на пораката од Библијата на еден рибар

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Во посета на Нов Зеланд

Иако се наоѓа релативно далеку од останатиот свет, Нов Зеланд секоја година угостува и до три милиони туристи. Што има да понуди?