Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Лас Пилас (Никарагва) — разговор на темел на Библијата

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Во посета на Никарагва

Езерото Никарагва е единственото слатководно езеро во кое може да се најдат риби што обично ги има во океаните, како што се ајкулите, сабјарките и тарпоните.