Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Плажата Ансе Вата, Нумеа (Нова Каледонија) — поучување од Библијата

Основни податоци за Нова Каледонија

  • Жители: 275.202
  • Јеховини сведоци: 2.333
  • Собранија: 33
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 118