Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Џорџ Таун (Малезија) — проповедање на добрата вест за Божјето Царство

Основни податоци за Малезија

  • Жители: 30.700.000
  • Јеховини сведоци: 5.055
  • Собранија: 113
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 6.073