Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Маврициус

  • Жители: 1.277.459
  • Јеховини сведоци: 1.869
  • Собранија: 25
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 683