Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Селото Лаура (Атол Мајуро, Маршалски Острови) — Јеховин сведок му проповеда на маршалски јазик на еден човек кој работи со кокосови ореви

Основни податоци за Маршалски Острови

  • Жители: 69.747
  • Јеховини сведоци: 188
  • Собранија: 4
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 371