Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Во посета на Казахстан

Казасите во минатото биле номадски народ и живееле во јурти. Како во нивниот современ начин на живот се проткајуваат традициите од нивните предци?