Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Плажата Малинди (Кенија) — нудење на книгата Што навистина учи Библијата?

Основни податоци за Кенија

  • Жители: 47.528.480
  • Јеховини сведоци: 26.886
  • Собранија: 632
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 1.768