Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Вудфорд, Сент Ендру (Јамајка) — Јеховини сведоци нудат Стражарска кула и Разбудете се!

Основни податоци за Јамајка

  • Жители: 2.803.362
  • Јеховини сведоци: 11.714
  • Собранија: 187
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 239