Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Исланд — проповедање на исландски јазик со книгата Што навистина учи Библијата? во јужниот дел на земјата

Основни податоци за Исланд

  • Жители: 335.679
  • Јеховини сведоци: 377
  • Собранија: 7
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 890