Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Тел Авив (Израел) — Проповедање на руски јазик на шеталиште

Основни податоци за Израел

  • Жители: 8.751.200
  • Јеховини сведоци: 1.604
  • Собранија: 27
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 5.456