Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Гвајана

  • Жители: 773.651
  • Јеховини сведоци: 3.545
  • Собранија: 48
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 218