Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Париз (Франција) — проповедање покрај реката Сена

Основни податоци за Франција

  • Жители: 64.500.000
  • Јеховини сведоци: 128.759
  • Собранија: 1.714
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 501