Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Селото Гјогв на островот Ејстурој (Фарски Острови) — проповедање со брошурата Добра вест од Бог!

Основни податоци за Фарски Острови

  • Жители: 48.000
  • Јеховини сведоци: 134
  • Собранија: 4
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 358