Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Доминиканска Република

  • Жители: 10.606.865
  • Јеховини сведоци: 37.704
  • Собранија: 583
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 281