Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Ебелтофт (Данска) — нудење на трактатот Кој е клучот за среќно семејство?

Основни податоци за Данска

  • Жители: 5.669.000
  • Јеховини сведоци: 14.719
  • Собранија: 179
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 385