Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Минделу (Зеленортски Острови) — нудење на брошурата Добра вест од Бог!

Основни податоци за Република Зелен `Рт

  • Жители: 527.877
  • Јеховини сведоци: 2.206
  • Собранија: 33
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 239