Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Санта Фе де Антиокија (Колумбија) — проповедање на библиската порака

Основни податоци за Колумбија

  • Жители: 49.953.000
  • Јеховини сведоци: 171.146
  • Собранија: 2.572
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 292