Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Абиџан (Брегот на Слоновата Коска) — нудење на брошурата Запознај го Бог

Основни податоци за Брегот на Слоновата Коска

  • Жители: 23.842.311
  • Јеховини сведоци: 11.133
  • Собранија: 317
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 2.142