Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Цирих (Швајцарија) — објавување на библиската порака со постери во рака

  • Монтре, Швајцарија — нудење библиска литература близу замокот Шилон

  • Луцерн (Швајцарија) — прикажување библиски видеоклип од jw.org

  • Областа Лаво (Швајцарија) — пренесување на библиската порака

Основни податоци за Швајцарија

  • Жители: 8.327.126
  • Јеховини сведоци: 19.327
  • Собранија: 275
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 431