Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Централноафриканска Република

  • Жители: 4.900.000
  • Јеховини сведоци: 2.547
  • Собранија: 53
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 1.924