Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Близу Кисангани, Демократска Република Конго — проповедање на еден рибар кај водопадите Ваџенија (Стенли)

ИЗДАВАЧКА ДЕЈНОСТ

Достава на библиска литература во Конго

Секој месец Јеховините сведоци поминуваат долг и тежок пат за да им достават Библии и библиска литература на жителите на Демократската Република Конго.