Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Коросал (Белисе) — Јеховин сведок ја споделува библиската вистина со еден човек

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Во посета на Белисе

Во оваа мала земја се наоѓа првиот резерват на јагуари во светот, а нејзиниот корален гребен е дел од вториот по големина корален гребен во светот.