Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Белорусија

  • Жители: 9.496.000
  • Јеховини сведоци: 5.903
  • Собранија: 78
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 1.609