Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Рио де Жанеиро (Бразил) — проповедање на плажата Копакабана

Основни податоци за Бразил

  • Жители: 206.482.887
  • Јеховини сведоци: 829.743
  • Собранија: 11.911
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 249