Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Ла Гвардија (Боливија) — разговор за Библијата

Основни податоци за Боливија

  • Жители: 11.145.770
  • Јеховини сведоци: 27.699
  • Собранија: 372
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 402