Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Бурунди

  • Жители: 9.396.000
  • Јеховини сведоци: 13.595
  • Собранија: 270
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 691