Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

БИБЛИЈАТА МЕНУВА ЖИВОТИ

Јехова направи многу за мене

Јехова направи многу за мене

Кристл, која била сексуално злоупотребувана како дете, раскажува како она што го научила од Библијата ѝ помогнало да се зближи со Јехова Бог и да ја најде смислата на животот.