Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Придонес за општеството

ПРИДОНЕС ЗА ОПШТЕСТВОТО

Филипини — вера посилна од тајфун

Некои од преживеаните раскажуваат што се случило кога нивното место го погодил супертајфунот Хајан.

ПРИДОНЕС ЗА ОПШТЕСТВОТО

Филипини — вера посилна од тајфун

Некои од преживеаните раскажуваат што се случило кога нивното место го погодил супертајфунот Хајан.

Од затвореник до среќен човек

Доналд, поранешен затвореник, објаснува како Библијата му помогнала да го запознае Бог, да си го смени животот и да стане подобар сопруг.