Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Извештај за меѓународните конгреси

Извештај за меѓународните конгреси

На нашите меѓународни конгреси доаѓаат луѓе од многу народи, јазици и етнички групи за неколку дена да слушаат библиски предавања и да се дружат со своите соверници.