Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Зимбабве

Plot 14 of Good Hope

Beema Road

Mount Hampden

HARARE

ZIMBABWE

+263 4-2910591

+263 712-604892

+263 772-472403

+263 772-472404

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на повеќе од 46.440 Јеховини сведоци во Зимбабве. Се преведува библиска литература на многу јазици, меѓу кои и шона, ндебеле и знаковен јазик што се користи во Зимбабве.

Преземи проспект за обиколка