Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Замбија

Farm 23 A Makeni Road

Opposite Makeni Police Station

10101 LUSAKA

ZAMBIA

+260 21-1-272-062

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се преведува библиска литература на 14 локални јазици. Се испорачува литература до повеќе од 2.972 собранија на Јеховините сведоци во Замбија, како и до соседните земји Бурунди и Танзанија.

Преземи проспект за обиколка