Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Венецуела

Av. Intercomunal La Victoria-El Consejo

Frente a La Mora II

LA VICTORIA 2121 ESTADO ARAGUA

VENEZUELA

+58 244-400-5000

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Преведува библиска литература на венецуелски знаковен јазик и на пет други јазици кои се зборуваат во оваа земја: гуахибо, пемон, пиароа, варао и јукпа. Ја надгледува активноста на преку 140.000 Јеховини сведоци во Венецуела.

Преземи проспект за обиколка