Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Унгарија

BUDAPEST

Kövirózsa u. 1.

H-1163

HUNGARY

+361 401-1100

Обиколки

понеделник до петок

9:00, 10:30, 14:00 и 15:30 часот

времетраење: 1 час и 15 минути

Дејност

Ја надгледува активноста на преку 297 собранија во Унгарија и им помага на собранијата на унгарски јазик во Словачка и Украина. Се преведува библиска литература на унгарски и ловари. Се прават аудиоснимки на унгарски и видеоснимки на унгарски знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка