Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Украина

Lvivska Street 64

Briukhovychi

79491 LVIV

UKRAINE

+38 032-240-9200

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:30 часот и 13:00 до 15:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на 1.610 собранија на Јеховините сведоци, како и изградбата на сали за состаноци во Украина. Се преведува библиска литература на украински јазик. Посетителите можат да го разгледаат делот за гости, да ја видат историската изложба и самите да ја разгледаат околината на подружницата.

Преземи проспект за обиколка.