Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Тајван

Watch Tower Bible and Tract Society

No. 325, Shefu Road

Xinwu District

Taoyuan City 32746

TAIWAN

+886 3-477-7999

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Преведува библиска литература на кинески мандарински (традиционален) и тајвански знаковен јазик. Прави аудиоснимки на јазиците амис, бунунски (јужен), кинески мандарински, хака (Тајван) и мин нан (Тајван), како и видеоснимки на тајвански знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка