Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Суринам

Garnizoenspad 239

DISTRICT WANICA

SURINAME

+597 328054

+597 328049

+597 328021

+597 328019

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 45 минути

Дејност

Се надгледува активноста на Јеховините сведоци во Суринам. Се преведува библиска литература на пет јазици, вклучувајќи и суринамски знаковен јазик. Се прават аудиоснимки на неколку јазици.

Преземи проспект за обиколка