Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Словачка

Pekna cesta 17

831 52 BRATISLAVA 34

SLOVAK REPUBLIC

+421 2-49107611

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:30 часот и 13:00 до 15:30 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Го надгледува делото што го вршат над 26.500 Јеховини сведоци во Чешка и Словачка. Преведува библиска литература на чешки, чешки знаковен јазик, ромски (Источна Словачка), словачки и словачки знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка