Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Сиера Леоне

133 Wilkinson Road

FREETOWN

SIERRA LEONE

+232 76-679-072

+232 77-850-790

+232 76-679-075

Обиколки

понеделник до петок

9:00 до 11:00 часот и 14:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се преведува библиска литература на три локални јазици: крио, киси и менде.

Преземи проспект за обиколка