Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Шпанија

Testigos Cristianos de Jehová

Ctra. M-108 Torrejón-Ajalvir, km. 5

28864 AJALVIR (MADRID)

SPAIN

+34 918-879-700

Обиколки

понеделник до петок

8:30 до 11:00 часот и 14:30 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Те молиме, јави се однапред за да закажеш термин за обиколка.

Дејност

Оваа подружница го надгледува проповедничкото дело во Шпанија, Андора и Гибралтар, како и преведувањето на библиска литература на баскијски, каталонски, галициски, шпански, шпански знаковен јазик и валенсиски. Исто така, овде се прават библиски публикации на шпанско брајово писмо. Во обиколката е вклучен и историски преглед на Јеховините сведоци во Шпанија.

Преземи проспект за обиколка