Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Романија

Orzari Street No. 29-31

Sector 2

RO-021552 BUCUREŞTI

ROMÂNIA

+40 21-302-75-00

Обиколки

понеделник до петок

8:30 до 11:00 часот и 13:30 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на Јеховините сведоци во Романија. Се преведува библиска литература на романски јазик. Се прават аудиоснимки на романски.

Преземи проспект за обиколка