Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Португалија

Rua Conde Barão, 511

P-2649-513 ALCABIDECHE

PORTUGAL

+351 214-690-600

Обиколки

понеделник до петок

8:30 до 11:30 часот и 13:30 до 16:30 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се испорачува литература до преку 700 собранија во Португалија, на Азорските Острови, Мадеира, Зеленортски Острови, Сао Томе-и-Принсипе. Се прават аудио и видеоснимки на португалски јазик што се зборува во Европа и на португалски знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка