Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Полска

Świadkowie Jehowy w Polsce

ul. Warszawska 14

05-830 NADARZYN

POLAND

+48 22-739-16-00

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:00 часот и 13:00 до 15:00 часот

времетраење: 2 часа

Те молиме, јави се однапред за да закажеш термин за обиколка, без разлика на големината на групата.

Дејност

Се преведува библиска литература на полски јазик. Во обиколката е опфатена и историјата на Јеховините сведоци во Полска.

Преземи проспект за обиколка