Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Перу

Asociación de los Testigos de Jehová

Jirón El Cortijo 329

Monterrico Chico

LIMA 33

PERU

+51 1-708-9000

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на авајун, ашанинка, кечуа (Ајакучо), кечуа (Анкаш), кечуа (Куско), кечуа (хуајла ванка), кечуа (хуалага хуануко), перуански знаковен јазик и шипибо-конибо.

Преземи проспект за обиколка