Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Парагвај

Asociación Torre de Vigía de Biblias y Tratados

San Roque González 234

Ruta 1, Km. 17

B° 25 de Mayo

PY - 2560 CAPIATA

PARAGUAY

+595-21-237-8390

Обиколки

понеделник до петок

8:00, 9:00, 10:00, 13:45, 14:30 и 15:30 часот

времетраење: 1 час и 15 минути

Дејност

Ја надгледува активноста на Јеховините сведоци во Парагвај. Преведува библиска литература и списанија на гварани, нивакле и на парагвајски знаковен јазик. Исто така, издава аудио и видеоснимки.

Преземи проспект за обиколка