Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Нова Каледонија

236, rue Georges Lèques

Normandie

98800 NOUMEA

NEW CALEDONIA

+687 43-75-00

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 45 минути

Дејност

Ја надгледува активноста на Јеховините сведоци во Нова Каледонија и на островите Волис и Футуна. Преведува библиска литература на дреху, волишки и осум други локални јазици.

Преземи проспект за обиколка