Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Мозамбик

Rua da Micaia No. 160

Bairro Triunfo

Costa do Sol

MAPUTO

MOZAMBIQUE

+258 21-450-500

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 15:30 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Подружницата во Мозамбик го надгледува библиското образовно дело што го извршуваат 56.192 Јеховини сведоци. Се преведува библиска литература на околу 20 јазици, и потоа се испорачува до 1.175 собранија низ целата држава. Во обиколката е опфатена и кратка историја на Јеховините сведоци во Мозамбик.

Преземи проспект за обиколка.