Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Мјанмар

94-B Inya Rd

YANGON

MYANMAR

+95 1-511035

+95 1-512699

+95 1-535663

+95 1-513176

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на мјанмарски, чин (Хакха), карен (сгав) и на уште 13 други јазици. Секоја година се испорачуваат 81 тон литература до повеќе од 80 собранија и групи во Мјанмар.

Преземи проспект за обиколка