Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Мексико

Ave Jardin No. 10

Fraccionamiento El Tejocote

56239 TEXCOCO, MEX

MEXICO

+52 555-133-3000

+52 555-133-3099

+52 555-858-0100

+52 555-858-0199

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 2 часа и 30 минути

Дејност

Се надгледува преведувањето на библиска литература на 49 јазици за регионот од Мексико до Панама. Се печатат публикации на преку 60 јазици и се испорачува литература на преку 80 јазици за повеќе од 10 земји.

Преземи проспект за обиколка